« Travanj 2024 »

LIDRANO 2011.
Autor: Administrator , 31. 1. 2011.

U organizaciji Osnovne škole Plaški održan je u petak 21. siječnja 2011. područni susret Lidrano 2011. na kojem su sudjelovale: OŠ Ivane Brlić Mažuranić, Prva osnovna škola Ogulin, OŠ Josipdol i OŠ Plaški.
Za županijski Lidrano se plasiralo po sedam učenika iz Prve osnovne škole, isto toliko OŠ I.B. Mažuranić te jedna OŠ Plaški.
U Domu kulture u Plaškom nastupilo je stotinu učenika uz 33 mentora pokazavši svoje umijeće u kategoriji dramskog stvaralaštva, literarnih i novinarskih radova, školskih listova, radijskih i televizijskih emisija.
Područno povjerenstvo činili su domaći ravnatelj Vlatko Kulić, ravnateljica OŠ Josipdol Zorica Jurašić, OŠ I.B. Mažuranić Marija Lovrić, Prve osnovne škole Ogulin Zvonko Ranogajec i načelnik općine Plaški Ivan Šego.

Najvažniji posao imalo je povjerenstvo za Dramsko-scensko stvaralaštvo na čelu s predsjednicom Đurđom Špehar koje je odgledalo 23 nastupa, nakon čega je održano proglašenje najuspješnijih.
U kategoriji Literarnog stvaralaštva za Županijski Lidrano izabrani su Sanja Brletić iz 8.c Prve osnovne škole Ogulin mentorice Dejane Ogrizović s radom "U životu nema pravila", Sara Topčić iz 6.b Prve osnovne škole Ogulin mentorice Milke Tatalović s pjesmom "Proljeće" te Matea Magdić iz 7.a OŠ I.B. Mažuranić mentorice Anite Brozović Šolaić "Djevojka odjevena u bijelu halju sna".

U kategoriji Novinarskog stvaralaštva za Županijski Lidrano izabrani su Silvija Gašparović iz 7.a razreda Prve osnovne škole mentorice Đurđe Špehar s intervjuom "I slijepe osobe mogu biti uspješne u sportu" i reportaža Luke Turkovića iz 6.a OŠ I.B. Mažuranić mentorice Anite Brozović Šolaić "Moje krstarenje".
Predloženi su i školski listovi "Klek" Prve osnovne škole voditeljice Đurđe Špehar i predstavnice redakcije Ive Grgurić te Regoč OŠ I.B. Mažuranić voditeljice Anite Brozović Šolaić i predstavnice redakcije Matee Magdić.
Predložene su i radijske emisije Prve osnovne škole "SMS pričica" Lane Bitenc, novinara Domagoja Vukovića iz 6.a, snimatelja Theodore Tihe Loos iz 6.a i voditeljice Đurđe Špehar te OŠ I.B. Mažuranić "Dječja igra" novinarke Sare Salopek iz 4.a, snimatelja Lucije Luketić iz 6.c i voditeljice Anđelke Salopek.

U kategoriji videofilmskog stvaralaštva preložen je uradak OŠ I.B. Mažuranić "Đulin ponor" Leonarde Jelić, Borne Prebežića i Lucije Puškarić svi iz 8.a.
Konačno u kategoriji Dramskog stvaralaštva u pojedinačnoj izvedbi na Županijski Lidrano plasirali su se David Gračanin iz 8.c Prve osnovne škole i mentorice Dejane Ogrizović s pjesmom Gustava Krkleca "Bezimenoj" te Tomislav Cindrić iz 8.b razreda OŠ I.B. Mažuranić voditelja Ratka Ivčevića s tekstom Miroslava Krleže "Ni med cvetjem ni pravice". U skupnim izvedbama predložene su Jona Jerbić i Eva Novela Vukelić iz OŠ Plaški i voditeljice Marine Gračanin s dramskim tekstom "Sve za sestru" Jadranke Oštarčević te "Rugalica" Nele Vrkljan voditeljice Vesne Kurelac i 10 učenika 3.a razreda OŠ I.B. Mažuranić (Matej Blašković, Gabrijela Puškarić, Hrvoje Puškarić, Dorotea Piškur, Adrijana Grdić, Bruno Badanjak, Matija Ceranić, Lorena Blašković, Natalia Županić i Morena Lutz).
Ovom glavnom natjecanju ogulinskih škola, prethodila su tjedan dana ranije održana natjecanja u ovim istim osnovnim školama koje su nastupile u Plaškom.