« Rujan 2024 »

Ispis statistike od 21. 10. 2012.

Osnovna škola Plaški domaćin međuopćinske/međugradske razina Lidrano 2024.
Autor: Katarina Butković, 7. 2. 2024.

U utorak, 6. veljače 2024. godine naša je škola bila domaćin međuopćinske/međugradske razine literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva na kojoj su se svojim radovima predstavila 102 učenika iz devet osnovnih škola: OŠ Barilović, OŠ Netretić, OŠ Generalski Stol, OŠ ''Josipdol'', OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Prva osnovna škola, OŠ ''Vladimir Nazor'', OŠ ''Ivan Goran Kovačić'' i OŠ Plaški.

U Domu kulture kratkim uvodnim video-uratkom učenika i djelatnika s ponosom smo pokazali svakodnevni život i rad škole, nakon čega je mali zbor otvorio smotru pjesmom ''Mi smo taj svijet'', a Ivan Zubović iz PŠ Saborsko kazivao stihove ''Moja Lika'' Mirka Sankovića. Ravnatelj Vlatko Kulić pozdravio je sve nazočne učenike, mentore i ravnatelje te članove triju povjerenstava iskazavši zadovoljstvo što je našoj školi pripala čast ovogodišnjeg domaćinstva.  Tijekom dva sata programa, kojeg su vodile učenice 8. razreda Ivana Sabljak i Ema Šumonja, pozornicu su pokretom, pjesmom, govorom i glumom ispunili najljepši gosti. Jedan za drugim smjenjivali su se izgledom mali i veliki glumci koji su snagom i težinom iznesenog na sceni taj dan, bez obzira na godine i uzrast, svi odreda bili veliki. U ljepoti govorene riječi, u prikazanom dramsko- scenskom pokretu i izrazu uživala je sva publika kroz devet skupnih i trinaest pojedinačnih nastupa (sedam monologa i  šest kazivanja poezije).

Prosudbena povjerenstva za literarno, novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo nisu imala nimalo lak zadatak jer niti jedna smotra ne okuplja toliko kreativnih i mladih stvaratelja kao Lidrano. Od prijavljenih devetnaest literarnih radova trebalo je odabrati šest radova, od prijavljenih devet novinarskih izdvojiti pet samostalnih novinarskih radova (dva prijavljena školska lista i dvije radijske emisije upućene su izravno na županijsku razinu), a od viđena 22 nastupa odabrati četiri skupna i četiri pojedinačna scenska rada.

Za županijsku razinu smotre koja će se održati u Karlovcu 27. i 28 veljače 2024.godine predloženi su sljedeći učenici sa svojim radovima:

Literarno stvaralaštvo

1. Ideju dani, rad učenice Lucije Mihalić iz OŠ ''Vladimir Nazor'', mentor Draženka Srakočić

2. Familija, rad učenice Ane Kapelić iz OŠ ''Vladimir Nazor'', mentor Draženka Srakočić

3. Trag, rad učenice Marte Milas iz OŠ Barilović, mentor Mirjana Vranić Šušlje

4. Moj strašni tavan, rad učenika Jakova Božičevića iz OŠ ''Josipdol'', mentor Maja Magdić

5. Munchov krik, rad učenika Emanuela Jurčića iz Prve osnovne škole, mentor Dejana Ogrizović

6. Ponesi me tiho, rad učenice Mile Gašljević iz Prve osnovne škole, mentor Dejana Ogrizović

NOVINARSKO STVARALAŠTVO

1. Svi žele na trenutak pobjeći od stvarnosti i zakoračiti u bajku, rad učenice Emili Puškarić iz Prve osnovne škole, mentor Dejana Ogrizović

2. Čudesan Prag, rad učenika Andreja Prebežića iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, mentor Nataša Možgon

3. Ogulin je zapravo premješteni Modruš, rad učenice Lare Sudarić iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, mentor Nataša Možgon

4. Postoji li pravedan rat?, rad učenika Vite Jeraka iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, mentor Nataša Možgon

5. STEM i društvene znanosti – idealna simbioza, rad učenice Eve Škrtić iz OŠ Generalski Stol, mentor Ivana Kolić

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO

Pojedinačni nastupi

1. Marina Blašković, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, mentor Ana Musulin

2. Iva Srakočić, OŠ ''Ivan Goran Kovačić'', mentor Marija Pavlović

3. Mihael Rebrović, OŠ ''Josipdol'', mentor Dražen Valentin

4. Brigita Lipošćak, OŠ ''Vladimir Nazor'', mentor Sandra Protulipac Tarabić

Skupni nastupi

1. OŠ Plaški i PŠ Saborsko ''Ličko prelo'', mentori Danijela Matijević – Šimić i Maja Kulić Ceranić

2. OŠ Plaški ''Ježeva kućica'', mentor Nikolina Ožanić

3. Prva osnovna škola ''Najljepši cvijet'', mentor Katarina Juhas

4. Prva osnovna škola ''Vuk koji je želio biti druge boje'', mentor Ljerka Salopek Bacanović.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na međuopćinskoj razini, a učenicima koji su predloženi za županijsko natjecanje želimo puno uspjeha u Karlovcu.